Bár a magyar abortusz-szabályozás megengedőnek tűnik, valójában gyakran kényszerhelyzet elé állítja a nőket
Sok helyen, így Magyarországon is adott lenne a biztonságos és hozzáférhető abortusz – ha a kormány szándékozna élni ezzel a lehetőséggel.
Sok helyen, így Magyarországon is adott lenne a biztonságos és hozzáférhető abortusz – ha a kormány szándékozna élni ezzel a lehetőséggel.
Orvos-Tóth Noémi szerint ha traumáról beszélünk, általában valamilyen nagy horderejű, fájdalmas életeseményre gondolunk, és elfelejtjük, hogy a szeretet, a gyengédség, a figyelem elmaradása, az apró hiányok is negatívan befolyásolják a gyerekek fejlődését.
Miután várandóssága 21. hetében váratlanul elvesztette addig egészséges ikerbabáit, az Apró szárnyak Instagram-oldal létrehozója, Horváth Ramóna alkotással próbálta kidolgozni magából a fájdalmát: azokat a benne kavargó érzéseket rajzolta le, amiket szavakba önteni nem lehet. Rajzaival ma már több ezer sorstársának segít a gyászfeldolgozásban, érzéseik kifejezésében.
Mózes Zsófi 22 évesen tett feljelentést az ellene elkövetett kapcsolati erőszak miatt. Ez 2017-ben volt, de a polgári peres eljárás máig tart. Mi az, amire megtanította az igazáért folytatott hosszú küzdelem? Erről írt most:
A szakértők már évekkel ezelőtt figyelmeztettek: a fenyők és fenyvesek jelentős része el fog tűnni, az erdeink és kertjeink (!) át fognak alakulni. Ám egészen más erről olvasni és a saját szemünkkel látni. Ez már a mi valóságunk. Mit tehetünk ellene? Be kell egyáltalán avatkozni?
Azért bőven van még tennivaló. „Ha szerepelsz a filmemben, szerzek pénzt a kis (!) projektedre” – ajánlotta fel „segítségét” egy rendező a világhírű, számtalan díjjal jutalmazott Kate Winsletnek, aki nagyjátékfilmes producerként debütál decemberben. Spoiler: elhajtotta.
Másodpercenként két (!) olyan képet vagy videót osztanak meg a neten, amin egy gyerekkel szembeni szexuális visszaélés látható. Ha ez nem elég ahhoz, hogy a nagy techcégek végre szigorítsanak a szabályaikon, akkor mi?! Egy áldozat nyílt levelet írt, amelyet minden uniós tagállamban egyszerre tesznek közzé – Magyarországon a WMN-en. Olvassátok:
„Amikor a gyerekek köré font háló ennyi helyen szakadt, senki nem lehet biztos benne, hogy nem az ő kliensével, tanítványával, gondozottjával fog megtörténni a következő tragédia.” Reményiné Csekeő Borbála pszichológus elmagyarázza, miért olyan nehéz ma érdemi segítséget nyújtani a bajba jutott gyerekeknek, és mindez hova vezet. – Ma van az öngyilkosság megelőzésének világnapja!