Példaértékű összefogás(ok) a bolygóért – Díjeső a Föld bajnokainak
Az ilyen összefogások és kezdeményezések visszaadják a hitet abban, hogy nincs még veszve minden.
Az ilyen összefogások és kezdeményezések visszaadják a hitet abban, hogy nincs még veszve minden.
Ma van az ózonréteg védelmének nemzetközi napja. De miért fontos és mitől kell megvédeni? Röviden: tőlünk. Hosszabban: a cikkben.
Egy költözés végeztével az ember könnyen egy hatalmas szeméthalom tetején találhatja magát: egyszer használt dobozok, töltőanyagok, műanyag zsákok garmadája… Anna Eszter összeszedett jó pár remek tippet, hogyan tudod a hercehurcát a lehető legfenntarthatóbbá tenni! Ha neked is vannak ezen felül bevált praktikáid, mondd el nekünk kommentben!
Anna elvitte magával az olvasószerkesztőnket, Both Gabit a piacra, hogy megmutassa neki (és nektek): ha ismersz pár trükköt, a csomagolásmentes bevásárláshoz egyáltalán nem kellenek menő eszközök vagy extra erőfeszítések.
A filmekben egyszerűnek tűnik: a főgonosz (vagy a főhős) egy nagy lézerrel, esetleg néhány rakétával odébb mozgatja a földet, esetleg a holdat, valóra váltva ördögi terveit, vagy megmentve az emberiséget a klímakatasztrófától. De hogy nézne ki ez a valóságban? Utánajártunk, milyenek is a gyakorlatban a tudomány legvadabb elképzelései.
Az éghajlat változik, a természet pedig reagál. Kérdés, mi lesz ennek a további következménye.
Annyi, de annyi területen tudnánk hasznosítani a hajunkat – igen, a fejünkön kívül is –, jellemzően mégis a szeméttelepeken köt ki a felesleg.
Anna Eszter csökkentené a WMN-csapat ökológiai lábnyomát a szerkesztőségben, és most szépen pontokba is szedte, mikre gondolt első körben.