Az utolsó előtti stádiumban fedezték föl a méhnyakrákját. Az első terápiák után egy évvel kiújult a daganat, az orvosa alig néhány százalék esélyt adott a túlélésére. És most itt ül velem szemben - épp durcás valamiért, de majd elmúlik ez is - és püföli a klaviatúrát. Ha valakire illik „A túlélő" cím, akkor az a Szentesi. Nemcsak a betegséget élte túl kétszer, hanem a gyógyulást is, meg a helyreállító beavatkozásokat és terápiákat, no és a háromhavonta bekopogtató kicsi halált, amikor MRI-kontrollra megy, és az egész szerkesztőség remegve várja az eredményt. Dolgozik magán folyamatosan, hogy soha többé ne kelljen a saját temetését megterveznie (volt egy pont a betegsége alatt, amikor megtette). Most saját maga és a hozzá közel állók mesélik el Éva történetét. Én DTK voltam, és elmondhatatlanul nagy öröm, hogy ebben a filmben az édesanyja, az orvosai, a legjobb barátja mellett ott lehettem egy picit én is a nagyon is élő túlélő: Szentesi Éva mellett.
Ismerd meg A túlélő sorozatunk első két részében bemutatott inspiráló embereket is! Sipos Péter videóját ITT, Laár Anikóét pedig ITT tudod megnézni.
„Pedig komoly felelősség van a nyakatokban. A ti kezetekben van a jövő nemzedéke, egy jobb jövő. Ti viszont ocsmány propagandát nyomtok – méhnyakrákellenes kampánynak álcázva.” – Egy miskolci iskolában történt eset margójára.
„Ez egy gyógyító erejű film, ami az újjászületésről, a folytatásról szól. A filmben lévő múlt egy történelmi háttér, de a traumával való továbbélés örök érvényű téma, ami segíthet bármilyen okból gyászoló vagy valamilyen lelki teherrel küzdő embernek.”
Csalódott vagyok. Megint. Elindultam egy pályázaton, amin nem értem el helyezést. És nem csak hogy csalódott vagyok emiatt, de megkérdőjelezem minden eddigi elért eredményemet. Megint. Ismerős? Üdv a klubban. De honnan jön ez? Át lehet fordítani a kudarcot sikerré? És mi van, ha egyébként, amit kudarcnak vélünk, valójában nem is az?
Egyetlen TikTok-videó is elég, hogy vásárlási trendet indítson. Az ünnepi szezonban az ajándékozásra fókuszáló kampányok és hashtag-ek milliárdos forgalmat generálnak.
Az ünnepnek érdemes megadni a módját, ezért a karácsonyi terített asztalon akkor is dukál valami finom nedű, ha amúgy a hétköznapokon kerüljük az alkoholfogyasztást.