WMN Fesztivál 2025.03.08 - Veled vagyunk 10 éve, gyere velünk tovább! Vedd meg a jegyed!

Milanovich Domi

Milanovich Domi pszichológus-újságíró, szerkesztő, a lektani határ című podcast műsorvezetője. Diplomáit az ELTE pszichológia, a CEU Gender Studies és a Semmelweis Egyetem sportpszichológus szakán szerezte. Éveken át pszichológiát tanított, illetve emberi jogi szervezeteknél dolgozott (Budapest Pride, Magyar LMBT Szövetség, TASZ). 2018 óta főállású újságíró, a WMN-hez 2021 őszén érkezett.

Milanovich Domi cikkei

Összesen: 392 db cikk

Peking olimpiai bajnoka: Jó felfedezni valamit, ami bennem van, és sosem kísérletezhettem vele a jégen

WMN Ügy – 2023. július 15. – MD

A sportág legnagyobb heteró és nem heteró sztárjai állnak ki az azonos nemű jégtánc mellett, és ez forradalmi változásokat hozhat a műkorcsolyába. Ismerjétek meg két különleges versenyző, Gabriella Papadakis és Madison Hubbell történetét:

„A terapeuta rejtőzködő élőlény”, akiről egyszerre tudod a mindent és a semmit – interjú dr. Csigó Katalinnal

Kult – 2023. július 11. – MD

Megjelent dr. Csigó Katalin klinikai szakpszichológus első regénye, az Átkelők, amelyben úgy lehet olvasni a terápia élményéről, ahogy magyar nyelven korábban sohasem. És még összetett szerelmi történeteket is kapunk!

Így változik meg a személyiségünk, amikor nem az anyanyelvünkön beszélünk

WMN Life – 2023. július 7. – MD

Ahány nyelvet beszélsz, annyi embert érsz? Utánajártunk, igaza volt-e IV. Károlynak. Közben arra is választ kaptunk, miért viselkedünk magyarul úgy, mint egy rögtönítélő bíróság, és miért van az, hogy bárhová is sodor minket az élet, káromkodni az anyanyelvünkön az igazi!

Pink: Amikor egy szülőd meghal, az arra késztet, hogy átgondold, ki vagy, és ki akarsz lenni

Kult – 2023. július 3. – MD

Pink bécsi koncertjének egyik legmegindítóbb pillanata az volt, amikor elénekelte új albumának nyitódalát, melyben édesapjának állít emléket. Beszámolónk a helyszínről.

A racionális ember ünneplése és védelme – Pléh Csaba Árnyak című könyvéről

Kult – 2023. július 1. – MD

Pléh Csaba önéletrajzi-tudománytörténeti könyve a hatvanas–hetvenes évek abszurditással, intrikával és cigarettafüsttel teli egyetemi világába visz vissza, régi vágású professzorok és tekintélyes nagyasszonyok közé, a szellemi pezsgésbe és a családias hangulatba, oda, ahol a hazai kísérleti pszichológia született.