WMN Fesztivál 2025.03.08 - Veled vagyunk 10 éve, gyere velünk tovább! Vedd meg a jegyed!

Kurucz Adrienn

Kurucz Adrienn író, újságíró, szerkesztő. 2000 májusa óta dolgozik a sajtóban – azaz (kis matematikai feladvány) jövő tavasszal elmondhatja, hogy az élete felét különféle szerkesztőségekben töltötte, reményei szerint nem haszontalanul. A WMN-nek 2017 óta munkatársa. Leginkább az emberi sorsok, az irodalom, a pszichológia és a természettudományos témák érdeklik. És a macskák.

Kurucz Adrienn cikkei

Összesen: 835 db cikk

Kurucz Adrienn: Ma délután megmondtam a férjemnek, hogy elhagyom

Kult – 2021. május 7. – KAd

Történet egy férjes aszonyról, aki halálosan beleszeretett valakibe, mert Ágnesnek szólította. Hogy romantikus folytatása lett-e az afférnak? Olvassátok el:

Kurucz Adrienn: Arckrém helyett tomahawk?

WMN Life – 2021. május 4. – KAd

Gondolkodtatok már valaha azon, mennyi időt és pénzt áldozunk hónapról hónapra a szépségápolás oltárán (nagyrészt, valljuk be önkritikusan, teljesen feleslegesen)? Kurucz Adri, akinek amúgy drogériafóbiája van (mi lenne, ha nem lenne?), számba vette a kozmetikumokat a fürdőszobájában, és úgy döntött, inkább beruház egy tomahawkra. Vagy beül az ördög kondérjába. (Ha van benne fürdőolaj.)

Bár tudtam volna korábban! (Talán könnyebb lett volna az életem…) – Nagy felismeréseink tára

WMN Zizi – 2021. április 30. – KAd

„Ha valaki azt mondja, hogy »Nem akarok fájdalmat okozni«, az k…ra fájdalmat fog okozni.” (Krajnyik Cinti)

Elvágyódás és otthonkeresés: barátunk vagy ellenségünk a nosztalgia?

WMN Life – 2021. április 28. – KAd

Jót tesz-e nekünk, ha a saját múltunkról ábrándozunk, ha a „csak a szépre emlékezem” jelszóval oltárt faragunk a kimazsolázott régi történetekből? Mitől függ, hogy emel-e rajtunk, vagy inkább visszahúz a nosztalgia?

„Érthetetlen, miért hagyták figyelmen kívül ezeknek a gyereknek az érdekét a törvényalkotók!” – Egy autista kisfiú édesanyjának küzdelmes útja az Alkotmánybíróságig

WMN Ügy – 2021. április 27. – KAd

Megszólal az az édesanya, akinek a panasza nyomán az Alkotmánybíróság kimondta, módosítani kell a nevelési törvényt, amely hatéves kortól kötelezővé tette az iskolába járást, és nem rendelkezett azokról a gyerekekről, akik eddig két évvel hosszabb ideig járhattak óvodába speciális helyzetük miatt.