„Bőr a bőrhöz ér” – Mi, heten kipróbáltuk, milyen, ha egy napra (na jó, pár órára) magunkra figyelünk
Gyere, csatlakozz az önfigyelem napjához! Mi, heten a WMN-től belevágtunk, és ezekkel a tapasztalatokkal lettünk gazdagabbak:
Gyere, csatlakozz az önfigyelem napjához! Mi, heten a WMN-től belevágtunk, és ezekkel a tapasztalatokkal lettünk gazdagabbak:
„A magyar testkultúra alapvetően szemérmes, és az emberek jó része nem igazán tudatos a testi működéseivel kapcsolatban – a nők közül sokan például azért nem vizsgálják meg a mellüket, mert szégyellik, vagy furcsának, idegennek tartják, ha a saját testükhöz hozzáérnek, tapogatják. Ez egész egyszerűen »nem szokás«. És ez baj.”
Kezdődik a hétvége, vagyis a fiataloknak a bulizás ideje. Nem árt újra átvenni, hogyan érdemes szülőként hozzáállni ehhez a kérdéshez.
42 kérdés önmagadnak (ha már úgyis 42 az élet értelme).
Az első hullámban még hősként ünnepeltük őket, most pedig egyre több inzultust kell elviselniük. Pedig az egészségügyi dolgozók most is erőn felül teljesítenek – és újra rettegnek attól, hová fajulhat a helyzet. Egy sürgősségi ápoló mesélt nekünk.
Miért ágálunk olyan dolgok ellen, amik a biztonságunkat szolgálják?
A választott szülészorvos rendszer (már ha ezt rendszernek lehet nevezni) a hálapénzbiznisz egyik fő alkotóeleme, és ez az oka annak, hogy a nők nagyobb arányban érintettek a hálapénz fizetésében. De vajon meg lehet szüntetni? És egyáltalán, jó lenne az nekünk, nőknek, családoknak?
A második mondatnál félbeszakítanak, hogy jaj, hát nekik is volt ilyenjük, mégse járnak orvoshoz vele évente, meg a barátnőjük barátnőjének is, sőt ennél sokkal nagyobb, és mégse aggódik. Meg hogy elmúlik, meg hogy összemegy. Mert a barátnő barátnőjének is eltűnt, amikor terhes lett, egy másiknak meg kivették, nem is volt nagy műtét, szóval elfelejthetem nyugodtan.