Mit jelent az, hogy „legalább élsz!” – Örülnöm kéne?
„El kell fogadnod." „Nem is annyira szörnyű!” „Lehetne sokkal rosszabb is.” „De legalább élsz!”
„El kell fogadnod." „Nem is annyira szörnyű!” „Lehetne sokkal rosszabb is.” „De legalább élsz!”
Mit sportol egy kisbabás anyuka? Sportol valamit? És egy már nagyobb gyereke(ke)t nevelő nő? Egyáltalán, miért fontos a rendszeres mozgás kisebb és nagyobb gyerek mellett? Élmények és tapasztalatok.
Egy ideje tudjuk, hogy az elszigetelt, magányos emberek hajlamosak többet cigizni. Egy új vizsgálatban annak jártak utána a kutatók, fordítva igaz-e az összefüggés: mélyítheti-e a társaktól való elszakadást a dohányzás.
Fiala Borcsa önjelölt korpozitív és hurráoptimista mesél arról, miért kell magasról tojni az öregedésre a hosszú távú fiatalság reményében:
„Amióta tudom, hogy mindennap teszek magamért valamit, jobban értékelem azt, amit a testem tesz értem. Akkor is, ha nem mindig szép. Akkor is, ha nem az, amit akartam. De az én művem, és büszke lehetek rá.” Ha szükséged van egy kis inspirációra a rendszeres mozgáshoz, ne keress tovább!
Ne félj, túléled, mindjárt vége, légy türelemmel.
Beöntés szülés előtt? Hüvelyvizsgálat félóránként? Folyamatos CTG-monitorozás, ezáltal ágyhoz kötöttség a vajúdás alatt? Rutinszerű gátmetszés? Rohanás a frissen született babával a csaphoz? Csupa olyan gyakorlat, amit sem a WHO, sem a nemzetközi szülészeti szakmai szervezetek nem ajánlanak. Összeszedtük a leggyakoribbakat, hogy tudjátok, igenis van jogotok, lehetőségeket másképp szülni.
Sok időbe telt, amíg szerzőnk rájött, a mozgás nem kell, hogy egyet jelentsen a szenvedéssel és azzal az érzéssel, hogy az ember az óráját nézi: mikor hagyhatja már végre abba. Így lett belőle a negyvenes éveire tudatos örömsportoló – elmeséli, hogyan.