Medúzák a hasamon, és Jack, a hasfelmetsző – Kórházi naplók
Ebből az írásból az is kiderül, hogy a plüssjátékoknak nincs szívük, és a kibelezés után nekik a könnyebb.
Ebből az írásból az is kiderül, hogy a plüssjátékoknak nincs szívük, és a kibelezés után nekik a könnyebb.
„Nem szándékolt ez a viselkedés, és ebben rejlik az igazi pszichikus érdekessége: egy belső impulzus falásroham formájában legyőzi az akaratot. Ez majdnem mindenkivel előfordul néha. Itt az a kérdés, hogy kinél milyen gyakran.”
Mikor és milyen tesztet érdemes végezni? Mi a különbség az otthoni nyálteszt és az orron át végezhető gyorsteszt hatékonysága, pontossága között? Miért kaphatunk negatív eredményt, ha valójában már vannak tüneteink? És miért van az, hogy hetekkel a tünetek megszűnése után is lehet pozitív a tesztünk?
„Tudtam, hogy nem fogok tudni felkelni, és el nem tudtam képzelni, hogy most majd mi lesz. Ki fog nekem segíteni? Még sosem voltam ilyen helyzetben.”
Megy ez, mint az ágybavizelés.
„Sokszor azt kérjük, hogy bírjanak minket cipelni olyankor is, amikor magunkat se bírjuk tartani” – Szentesi Éva köszönetet mond azoknak a hozzátartozóknak és barátoknak, akik a betegek mellett állnak.
A HIV-fertőzés még mindig egy stigma, pedig a gyógyszeripar mai állása szerint egy fertőzött lehet teljesen tünetmentes, alacsony vírusszámmal, hogy alapvetően a védekezés nélküli szex sem kockázatos (de csak indokolt esetben ajánlott).
„Nincs értelme várni, nem szabad várni, higgyenek a kollégáimnak, ne kezdjenek el más terápiákat keresni, ne várják azt, hogy az idő meggyógyítsa” – podcastunkban a szakember világosan elmondja, miért fontos az MR a szklerózis multiplex esetében, és mit jelent az, hogy »az idő agy«.