A legszegényebb gyerekek tizede nem kap anyatejet – Így él ma Magyarországon egy féléves csecsemő
Hogyan táplálják a hazai csecsemőket, mennyit alszanak, és felveszik-e őket, ha sírnak? Többek között ez is kiderül egy nemrég közzétett kutatásból.
Hogyan táplálják a hazai csecsemőket, mennyit alszanak, és felveszik-e őket, ha sírnak? Többek között ez is kiderül egy nemrég közzétett kutatásból.
„Bármilyen intimitásról ejtünk is szót, nyoma sincs a szégyenlősségnek. Az együtt megélt szorongás, az ismeretlentől való félelem felszabadítja a gátlásainkat… Együtt könnyebb!” – állítja szerzőnk, aki ezúttal arról ír, hogyan formálta át a betegség a kapcsolatait.
Mit lehet válaszolni a gödör mélyéről, egy negatív szövettannal a kézben, ha az ember hogyléte felől érdeklődnek? – teszi fel a kérdést szerzőnk.
Érintettből lett szakemberrel vettük végig a legelképesztőbb tévhiteket és a leghaladóbb módszereket a császármetszés kapcsán.
Indiában óriási gond a túlnépesedés. Ennek egyik oka, hogy a fogamzásgátlás szinte kizárólag a nőkre hárul. Ahogy a gyereknevelés is. Fejes Flóra arról írt, vajon a művi meddővé tétel javíthat-e a helyzeten:
Réka szüléstörténete sajnos egy kórkép a mai magyar szülészeti ellátásról, ahol már nincs szabad orvosválasztás, ahol megtörténhet, hogy kiabálnak egy kismamával… és ahol végül hiába minden küzdelem, nem sikerül az eltervezett és orvosi szempontból sem kifogásolt természetes szülés. Mászkálás kórházak között, áramszünet és szomorú tanulság.
Orvos szerzőnk története a magyar egészségügy napjára:
Tombol a nyár, sokan igyekeznek nem tudomást venni a Covidról. De attól még itt van velünk. E cikknek nem a „riogatás” a célja. Hanem valami egészen más. Szerzőnk a betegágyból küldi ezeket a sorokat: