Versegi Beáta szerzetes nővér: Többen meg akartak menteni, amikor beálltam a rendbe
Breakout Room: hitről, vallásról, egyházról
Rovattámogatás
2024. május 5.
|
DTK
Átlagos gyerek- és kamaszévek után, támogató szülői háttérrel, jól működő párkapcsolattal és egy sikeres orvosi egyetemi felvételi után, vajon mi visz rá egy fiatal nőt arra, hogy a szerzetesrendet válassza? Versegi Beáta egyedüli gyerekként – ahogy fogalmaz – a szülei szeme fénye volt. Amikor bejelentette, hogy szerzetes nővérnek áll – megint csak az ő szavai –, az igazi családi tragédia volt, még pszichológust is hívtak hozzá. Végül mindenki megbékélt, olyannyira, hogy élete egyik legemlékezetesebb epizódja volt, amikor tavaly ő „kísérte a célba” haldokló édesapját. A WMN Viasat3-mal közös Ki vele! közösségi talkshow-jának második epizódjában a hitről és spiritualitásról beszélgettünk, a nézők ott már láthattak néhány percet a vele készült Breakout Room-beszélgetésből. Most itt a teljes felvétel, amelyben – részben közönségkommentek és -kérdések felhasználásával –nemcsak a saját útjáról, a szerzetesi életmódot kísérő hiányérzetről, a gyerek iránti vágyának megjelenéséről, a kiégéséről és az ateista barátairól kérdeztem, hanem arról is, mennyire szabad bírálnia a katolikus egyházat, és mi a véleménye a napvilágra kerülő bántalmazási ügyek egyházi kezeléséről. Ő pedig végtelenül türelmesen és mellébeszélés nélkül válaszolt. Nagyjából úgy, mintha mindig is ismertük volna egymást (ami akár meg is történhetett volna, mert, mint kiderült, egy városból származunk, egy évjárat vagyunk és még ugyanabba az iskolába is jártunk). Breakout Room: Versegi Beáta szerzetes nővér.
Neked ajánljuk
BREAKOUT ROOM –
2024. május 12.
–
DTK
Horváth Viktória 32 éves, párkapcsolatban él, jó munkája és kellő önismerete van. E paraméterek alapján akár ígéretes anyukája lehetne egy gyereknek. De ő nem akar gyereket. Biztosan nem. Olyannyira nem, hogy elutazott Szlovákiába, és sterilizáltatta magát. A Breakout Roomban pedig elmondja, hogy mi vezetett idáig, és mi lesz ezután.
0 like / 0 dislike
32 megosztás
BREAKOUT ROOM –
2024. május 19.
–
DTK
A papi hivatást maga mögött hagyta, és coming outja után kisebb egzisztenciális és közösségi biztonságban, de „szabad emberként” éli életét Hodász András. Közben intenízv önismereti munkában van, hogy szembenézzen a saját korábbi életével, gyerekkori traumáival, és identitásának különböző pilléreivel. Mindezt elég nagy részben a nyilvánosság előtt.
0 like / 0 dislike
27 megosztás
BREAKOUT ROOM –
2024. május 26.
Dr. Körmendi Istvánt 1950-ben avatták orvossá, hét évtizeden át vitte praxisát, egészen 100 éves koráig. És hét évtizeden át élt feleségével, Edittel is. Azt mondja, a hivatása sokszor megmentette az életét és segített betölteni az érzelmi űröket. Megindítóan őszinte beszélgetés életről, halálról, hivatásról, szerelemről – itt, az e heti Breakout Room.
0 like / 0 dislike
14 megosztás
BREAKOUT ROOM –
2024. június 9.
–
DTK
A menopauzáról (túl) sokáig nem beszéltünk, az előző generációk otthon, csendben szenvedtek, tűrték a változatos tüneteket és a cifra jelzőket, amelyekkel őket illették. Az, hogy elkezdtünk beszélni róla nyilvánosan is, nemcsak annak köszönhető, hogy tovább élünk, és ha lassan is, de általánosan tudatosabbak és nyíltabbak vagyunk, ha a testünkről van szó, hanem annak is, hogy már itthon is lettek ennek a témának szószólói. Egyikük, Iványi Orsolya a Breakout Room vendége.
0 like / 0 dislike
23 megosztás
BREAKOUT ROOM –
2024. június 16.
–
DTK
A Breakout Room podcast e heti epizódjában D. Tóth Kriszta Kiara Lord felnőttfilmes színésznővel beszélgetett a pornóipar egyéni és társadalmi hatásairól, a szexmunka megítéléséről, a Katalintól Kiaráig vezető útról, valamint a szexhez és a szakmájához fűződő viszonyáról.
0 like / 0 dislike
1 megosztás
Kult –
2017. szeptember 17.
–
FP
Egy történet két szemszögből: „Kétszer elhagyni egy gyereket? Erre nincsenek szavak”… „Másodszorra is elgyászolta az első lányát.”
195 like / 5 dislike
1029 megosztás